SSL Sertifikası

SSL Sertifikası (Güvenli Giriş Katmanı) Nedir?

SECURE SOCKET LAYER (Güvenli Giriş Katmanı) protokolü, kullanılarak internet üzerinden şifrelenmiş güvenli veri iletişimi sağlar. Güvenli Giriş Katmanı protokolü kullanıcının bilgisayarı ile sunucu arasında yapılan veri transferinin başkaları tarafından okunamaması için özel bir anahtarlama teknolojisi ile şifrelenmesini sağlar.

SSL Sertifikası Güvenli Giriş Katmanı
SSL Sertifikası Güvenli Giriş Katmanı

SSL Sertifikaları Nerelerde Kullanılır?

Güvenli Giriş Katmanı; protokolü yaygın olarak internet sitesi yayınlama hizmeti veren web sunucularında (İnternet Bankacılığı, Alışveriş Siteleri, Proje Bazlı Sitelerde), artık giderek yaygınlaşarak da e-mail sunucularda kullanılmaktadır.

Daha güvenli bir internet erişimi için, kullanıcıdan hassas bilgi alıp, kullanıcıya bilgi gönderen tüm internet hizmetlerinde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Standart SSL; tek alan adı için kullanılır; başlangıç seviyesindeki e-ticaret siteleri, web tabanlı e-posta ve diğer güvenli iletişim ihtiyacı gerektiren tüm uygulamalar için en hızlı çözümdür.

WILDCARD SSL; sınırsız sayıda SUB domain için tek bir sertifika ile güvenli iletişim ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır. WILDCARD sertifika ile maksiweb.com ve alt domain gibi... Adreslerin tamamı korunması mümkündür.

Ayrıntılı bilgi için iletişime geçiniz!