Bloglar siteler için oldukça önem arz etmekte olup bunun yanında birçok avantaj sunmaktadır. Bloglama konusunda başarılı olmak için birçok noktaya dikkat etmemiz gereklidir.

Bu önemli noktalardan ilk karşımıza çıkmakta ve bloglar için strateji oluşturmak olmalıdır. Eğer sitelerinizde bir SEO stratejiniz bulunmuyor ise blogların size hiçbir faydası bulunmayacaktır.


Genellikle bu konu kapsamında yapılmakta olan iki büyük hata vardır. Bunlar ise şöyledir:


Mevcut bir bloğu olmamak ve ikincisi ise SEO planınızın bulunmamasıdır. Sizin bir bloğunuz bulunmuyor ise size sunacağı avantajları adeta elinizin tersi ile itmiş olacaksınız. Buna en iyi örnek, online bir satış firmanız bulunuyor ise blog var ise daha çok kar sağlayacaktır ve bunu oranlayacak olursak bu %60 oranında olacaktır. Aynı zamanda sitelerde bulunmakta olan indekslenen sayfa sayısı blogsuz sitelere oranla %400 oranında daha fazla satış sunduğunu belirtmiştir. Fakat şunu da demeliyiz ki bu konuda sadece blog yeterli bir hamle değildir. Bundan dolayı doğru bir strateji uygulamalısınız.


Bloglar İçin Seo İpuçları Nelerdir?


1.Uzun süreli, güncel ve ilgi çekiçi içerik oluşturun
İçerikler her site için oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Fakat içerik konusunda çok dikkat etmemiz gereken noktalar var! Burada en önemli nokta bloğunuz için ideal bir içerik oluşturmanız yani sadece içerik olsun diye yazmanız büyük bir hatadır. Bunun dışında başlık mutlaka içerik ile ilişkili olmalıdır.


2. İlgi çeken görsel materyaller kullanın
İçerikler asla düz bir şekilde yazılmamalıdır. Kaliteli bir blog için mutlaka içeriğe uygun görseller ile desteklemelisiniz. Bunu şöyle açıklayabiliriz görsel eklenmiş içerik daima arama motorounda ön planda çıkacaktır.


3. İçerik haritası ile kullanıcı deneyimi artışı
Birçok sitede blog kısmında baktığımız takdirde bazı alanlar karşımıza gelmektedir. Bunlar içerik haritası adını almaktadır. İçerik haritaları kullanıcıların deneyimi konusunda oldukça önemli bir faktördür.


4. Dâhili linkler
Link bu konuda en önemli unsurdur. Dâhili linkler sayfalarda ve içerikler ile ilişkili olması gerekir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta alaka düzeyi olmaktadır. Aynı zamanda link sayısı da oldukça önemlidir.


SEO Teknikleri
Etiket:
Okunma Sayısı: 449


Yorum Yaz

Makale hakkında ki soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşın.Lütfen! Yorumlarınızı imla kurallarına uygun olarak yazınız!


SEO Teknikleri kategorisine ait diğer makaleler


Gelişmiş SEO Yönetimi

Gelişmiş SEO Yönetimi
Gelişmiş seo yönetimi ile web sitelerini Google da zirveye çıkarın. Gelişmiş seo yönetimi nedir? arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır?
Editör : Maksiweb / Tarih : 01.12.2017 04:24

Dijital Pazarlama ve SEO Teknikleri

Dijital Pazarlama ve SEO Teknikleri
SEO İçin En İyi Pazarlama Teknikleri; SEO Teknikleri, Dijital Pazarlama stratejileri kontrollü olarak ilgili olunması gereken süreç isteyen bir işlemdir.
Editör : Maksiweb / Tarih : 17.12.2017 14:01

Arama Motorlarında Yükselme Yöntemleri Nelerdir?

Arama Motorlarında Yükselme Yöntemleri Nelerdir?
Arama motorlarında yükselme; üsat sıralara yükselme, arama motorlarında ilk sırada yer almak için ne yapmak gerekir, seo nedir? Google da 1. Sıra ya çıkmak
Editör : Maksiweb / Tarih : 24.05.2018 06:03

Popüler Yazılar


Google PageSpeed
17, Ocak 2017 Salı

Arama Motoru Optimizasyonu
21, Şubat 2017 Salı

100% Başarılı SEO Kuralı
19, Ocak 2017 Perşembe

Popüler Sosyal Medya Siteleri
22, Şubat 2017 Çarşamba

E-bülten

Güncel makaleler'den ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, e-bültene kayıt olun!