SEO stratejileri söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken pek çok teknik vardır.

Dijital pazarlama teknikleri için yapılan SEO işlemlerinin bazıları avantajlı görünse de dezavantajlara dönüşme ihtimalide olabilir. Dijital Pazarlama stratejileri kontrollü olarak ilgili olunması gereken süreç isteyen bir işlemdir.İyi bir pazarlama teknikleri için nelere dikkat edilmelidir!Sitenizi işaret eden bağlantıların sayısı SEO sıralamalarınızı (yüksek kaliteli bağlantılar) etkiler; çünkü bağlantı kurma, en iyi SEO tekniklerinden biridir. Başlangıçta yararlı olabilir fakat ilerleyen süreçte yorumlar ve bağlantılar artırkça sayfanın kalitesi düşebilir ve gönderilen bağlantılar riskli olarak algılanır. Dikkat edilmesi gereken, düşük kalitesiz linklerin yoğun olduğu siteler öncelikle kontrol edilmeli risk içeren bir durum varsa tercih edilmemelidir. Böyle bir duruma maruz kalmadan önce yapmanız gereken link analizi seo programları kullanıp, bağlantı alacağınız sayfayı analiz etmeniz gerekir.Etkili SEO tekniklerinden biride misafir yorumları almaktır. Bağlantı sağladığınız web sitelerinden, sitenize yönlenen misafirler, imleme, yorum gönderme, iletişim sağlama gibi işlemlerde bulunduğunda fayda sağlamaktadır.Yüksek Kaliteli İçerik Yayınlamak.Kaliteli içerikler ile ilgili pazarlama stratejileri geliştirmenin yollarından biri, farklı sitelerde kaliteli içerik oluşturup yönlendirmek fayda sağladığı gibi web sitenizde de aynı şekilde içerik oluşturmanız daha yararlı olacaktır.Uzun vadeli pazarlama teknikleri arasında en önemlisi düzenli olarak içerik oluşturmaktır. Bunun için bir takvim oluşturun. Örnek olarak Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri içerik sağlamaya yönelik planlama yapın. Oluşturduğunuz sayfaları sosyal medya da paylaşın beğeni alın, yorum yapılmasını ya da paylaşım olmasını sağlayın!Yüksek Kaliteli İçerik Nasıl Oluşturulur.Yüksek kalitede içerik oluşturmaya yönelik neler yapmak gereklidir. • Kolay okunabilirliği olan cümlelerin kısa tutulduğu anlaşılır metin yazmak.
 • Resimleri optimize edip kullanmak.
 • Video kullanmak içeriğe önem katar.
 • Site içerisinde alakalı bağlantılara yönlendirme yapmak.
 • Anahtar kelime araştırmaları yapıp yüksek rekabet içeren en çok aranan kelimelere odaklanmak.
 • Benzersiz başlıklar kullanmak.
 • LSI anahtar kelimelerin kullanımı.
 • LSI gizli anahtar kelimelerden etiket oluşturmak.
 • Makalede kullanılan anahtar kelimeleri aratıp (LSI) gizli anahtar kelimeleri GOOGLE ve BING den sağlamak.
 • Makale içerisinde yer alacak LSI kelimeleri vurgulamak.
 • İmla kullarına uymak gerekliliktir.
 • Her paragrafı google da aratmak (Google yazılan her unsura önem verdiğinden, bu durum sitenin içerisinde yazan iki satır paragraf yazıda olabilir) aynı veya benzer içerik, açıklamalar mevcut ise değiştirmek gerekir.
 • Makalede konuya ilişkin iç ve dış bağlantılar olmalıdır.
 • Başlıkların önem sırasına göre (H1 - H2) tagları doğru kullanılmalıdır.


Dijital Pazarlama için SEO teknikleri sürekli geliştirilip güncellenmektedir. Ama değişmeyen tek durum stabil olması yani dengeli olarak devam etmesidir. Kısacası önemli olan sadece içeriğe odaklanmaktır.Örnek olarak otomobilinizi sürekli 50 km hızla kullandınız, bir süre sonra 100 km hıza çıktığınızda aracın dengesi bozulur. Stratejik SEO teknikleri söz konusu olduğunda aynı şekilde herşey normal giderken birden artması veya azalması anormal olarak görülür. Stratejik Planlama ile ilgili takvim oluşturmak bunun için önemlidir.Diğer önemli bir husus siteniz hiç bir yerden backlink almamış olsun ve sadece iyi bir içerik oluşturun yukarıda ki maddelere uyumlu olarak GOOGLE a gönderip farkı görün. Oluşturacağınız iyi bir içerik, alacağınız her bağlantıdan daha önemlidir.
Anahtar Kelime Planlama

Anahtar Kelime Araştırması;Uzun vadeli SEO sonuçlarını elde etmek gereklilik olduğundan, sektörünüzle alakalı terimleri hedef alan güçlü bir web sitesi temelinine sahip olunmalı. Doğru terimleri hedeflemiyorsanız, kitleniz sizi bulamaz. En önemli SEO tekniklerinden biri anahtar kelime araştırmasıdır. Bunun için https://adwords.google.com/KeywordPlanner adresinden faydalanın, aylık arama oranlarını dikkate alın!Sektörünüzün kullandığı cümleleri veya terimleri araştırıp kullanmanız, hedef müşterilerinizle bağlantı kurmanıza büyük katkı sağlar.Dizin Profilleri OluşturmakYerel SEO, dizinleri üzerine profil oluşturma, markanız için çevrimiçi otorite sağlama web siteniz için daha büyük katkı payı oluşturmak, etkili bir yöntemdir.Google My Business, Linkedin, Yelp, Sarı Sayfalar da profil oluşturup web sitesinize bağlantı göndermeniz etkili sonuçlar doğurur.Teknik SEO İçin Optimize EtmekEn iyi uzun vadeli SEO teknikleri içerisinde birden fazla eylem öğesi bulunmaktadır. Bu öğelerin çoğundan farklı olarak bu stratejilerin devam etmek üzere yürütülmesine gerek yoktur. Bunları bir kez ayarlayıp daha az bakım yapmadan veya hiç bakım yapmadan yönetebileceğiniz öğelerdir.

 • Google Web Yöneticisi hesabı oluşturun ve site dizininizi gönderin.
 • Web sitenizi optimize edin, Google Pagespeed te 100% e yakın başarı sağlayın! Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacaksınız.
 • Web sitenizdeki her sayfayı mobile uyarlı hale getirin.
 • Sitenize SSL sertifikası satın alın.
 • Sitenize gelen bağlantıları denetleyin, bozuk bağlantıları düzeltin.
 • Site haritalarınızı oluşturup Google, Bing Yönetici Araçlarını kullanarak gönderin.


Dijital pazarlama için en iyi SEO tekniklerini kullandığınızda, web siteniz için uzun vadeli değer sağlayabilecek sağlam bir temel oluşturmuş olursunuz. Dijital pazarlama teknikleri nin tamamı sitenizin daha yüksek sıralamaya devam etmesini ve arama sonuçlarında daha sık gösterilmesini sağlar.


SEO Teknikleri


Yorum Yaz

Makale hakkında ki soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşın.Lütfen! Yorumlarınızı imla kurallarına uygun olarak yazınız!


SEO Teknikleri kategorisine ait diğer makaleler


Gelişmiş SEO Yönetimi

Gelişmiş SEO Yönetimi
Gelişmiş seo yönetimi ile web sitelerini Google da zirveye çıkarın. Gelişmiş seo yönetimi nedir? arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır?
Editör : Maksiweb / Tarih : 01.12.2017 04:24

Arama Motorlarında Yükselme Yöntemleri Nelerdir?

Arama Motorlarında Yükselme Yöntemleri Nelerdir?
Arama motorlarında yükselme; üsat sıralara yükselme, arama motorlarında ilk sırada yer almak için ne yapmak gerekir, seo nedir? Google da 1. Sıra ya çıkmak
Editör : Maksiweb / Tarih : 24.05.2018 06:03

Makale Analizi Programı

Makale Analizi Programı
Makale Analizi Programı nedir? SEO çalışmaları için makale analiz programı ile makalenin şekilsel incelemesi , analizi ve inceleme formu ile demografi sonuçları elde edilir.
Editör : Maksiweb / Tarih : 03.07.2018 19:58

Popüler Yazılar


Google PageSpeed
17, Ocak 2017 Salı

Arama Motoru Optimizasyonu
21, Şubat 2017 Salı

100% Başarılı SEO Kuralı
19, Ocak 2017 Perşembe

Popüler Sosyal Medya Siteleri
22, Şubat 2017 Çarşamba

E-bülten

Güncel makaleler'den ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, e-bültene kayıt olun!