SEO konusunda doğru bir şekilde anahtar çalışması yapılması oldukça önemli bir husustur. Yapılmakta olan bu hataları önlemenin de birtakım çözümleri mevcuttur.

Anahtar kelime araştırması günümüzde oldukça önem arz etmektedir. Fakat pek çok kişi bu anahtar kelime araştırmasını anlamayarak bazı hatalar yapmaktadır.


Anahtar Kelime Araştırmasında Sıkça Yapılan Hatalar


Gerçek Dışı Hedef


En çok karşılaşılmakta olan sorunlardan birisi de gerçek dışı hedefler olmaktadır. Rekabet ortamları arasında yer alan sektörlerde bilinen, tanınan bir site değilseniz aranma oranları yüksek olan kelime türlerini kullanarak başarmanız oldukça zordur. Buna günümüzde en iyi örnek yeni açılmış web siteleri tarafından yapılan başarı hedeflemeleri gerçek dışı bir hedef olmaktadır.


Bu hatanın önüne geçmek için yüksek oranda aranan kelimeleri değil de tam tersine uzun kuyruk anlamına gelen kelimeleri kullanmanız size daha olumlu bir durum yansıtacaktır.


Bunları bir örnek ile açıklayacak olursak mesela plastik telefon kılıfları rekabetin olduğu yüksek oranlı bir kelimedir; fakat siz uzun kuyruklu mesela mavi plastik telefon kılıfları gibi kelimeleri tercih ettiğiniz takdirde doğru bir anlatım gerçekleştireceksiniz.Konu Dışı Kelime Kullanımı


Planlamış olduğunuz anahtar kelimeler aynı zamanda müşterileriniz tarafından kullanılan kelimeler olmalıdır. Burada en önemli nokta hitap edeceğiniz kitleyi iyi tanımak olacaktır.


Örnek verilecek olunur ise online satış yapan bir ayakkabıcı da anahtar kelimenin parti ya da gezi ayakkabısı tarzından anahtar kelime kullanması hatadır. Çünkü bu sitede ayakkabı almak isteyen kişiler arama kısmına topuklu veya benzeri şeyler yazacaktır. Bundan dolayı bu yanlış bir kelime kullanımı olmaktadır. Hitap ettiğiniz kişinin arama yapacağı doğrultuda anahtar seçmelisiniz.


Trafik Durumu Oluşturmayacak Kelimeler


Anahtar kelimelerin aranma oranı yüksek olursa bu sitenizde trafik durumu yaratmayacaktır. Aranma oranı yüksek olan kelimelerde ilk maddede de bahsettiğimiz gibi bu durum söz konusudur.


Tek Anahtar Kelime


Tek anahtar kelime kullanımından kaynaklı hatalar oldukça sık yapılmaktadır. Web sitenizde yer alan blog kısmınıza asla tek bir anahtar kullanmamalısınız. Blog kısmınızda konunuza dair tüm anahtar kelimeleri kullanmalısınız.


SEO
Etiket:
Okunma Sayısı: 555


Yorum Yaz

Makale hakkında ki soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşın.Lütfen! Yorumlarınızı imla kurallarına uygun olarak yazınız!


SEO kategorisine ait diğer makaleler


100% Başarılı SEO Kuralı

100% Başarılı SEO Kuralı
İleri düzey SEO tekniklerinde, arama motorlarının tam olarak istediği SEO yapılandırılmasını en ince ayrıntıları ile listeledik.
Editör : Maksiweb / Tarih : 19.01.2017 16:13

Web Siteler İçin 10 Seo Kriteri

Web Siteler İçin 10 Seo Kriteri
İnternet alanında başarılı bir iş sahibi olmak istiyorsanız; bu yazıda size daha karlı bir site kurmanıza yardımcı olacak 10 SEO kriteri
Editör : Maksiweb / Tarih : 24.01.2017 21:38

Site İçi Google SEO Çalışması

Site İçi Google SEO Çalışması
Temel olarak site içi SEO çalışmalarını ön plana alırsak arama motorlarında kısa sürede, kalıcılığı sağlamış oluruz.
Editör : Maksiweb / Tarih : 28.01.2017 03:25

Popüler Yazılar


Google PageSpeed
17, Ocak 2017 Salı

Arama Motoru Optimizasyonu
21, Şubat 2017 Salı

100% Başarılı SEO Kuralı
19, Ocak 2017 Perşembe

Popüler Sosyal Medya Siteleri
22, Şubat 2017 Çarşamba

E-bülten

Güncel makaleler'den ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, e-bültene kayıt olun!