Daha karlı bir site kurmanıza yardımcı olacak 10 SEO kriteri

Bu yazıda daha iyi bir site kurmanıza yardımcı olacak 10 SEO kriteri.

Yeni bir web sitesi açtığınızda, en azından bazı temel SEO bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Web sitenizi nasıl optimize edeceğinizi bilmek, internet alanında başarılı ve arama motorlarında daha hızlı bulunabilir olmanızı sağlayacaktır.


1. Sosyal Medya

Web sitenize daha fazla okuyucu çekmek ve SEO da başarılı olmak için çok önemli bir adım, bir sosyal medya sayfanızın olmasıdır. TWITTER, FLICKR, FACEBOOK ve GOOGLE+ gibi siteler, sitenizi açığa çıkarmaya ve internet kullananların işinizi fark etmesine yardımcı olur.


2. Analiz ve İzleme

Ziyaretlerinizin nereden geldiğini ve kimlerin yönlendiğini bilmeniz gerekir. Trafiğinizin nereden geldiğini ve kitlenizin davranışlarını bilmek, web sitenizi iyileştirerek daha fazla kullanıcı gelip ziyaret etmenizi sağlayacaktır.


3. Anahtar Kelime Araştırma

Anahtar kelime araştırması çok önemlidir. En etkili kelimeleri ve cümleleri belirlemek için, Google anahtar kelime planlayıcı aracını kullanabilirsiniz.


4. Kolay Sosyal Paylaşım

Kullanıcılarınızın sayfanızdaki bir bağlantıyı anında TWEET yapmasına veya Facebook’ta beğenmesine izin verin. Bu web sitenizin sıralaması için, iyi bir etken olmakla çok sayıda geri oluşturacaktır.


5. Dahili Bağlama

Web sayfalarınızın BACKLINK alması çok önemli bir SEO eylemidir. Sayfalarınız Google ve diğer arama motorları tarafından daha çabuk tanınır hale gelir ve bu şekilde anahtar kelime sıralamaları artar.


6. İlgili İçerik

Yüksek kaliteli içerik aslında SEO da ilk kuraldır. Kitlenizi çekici kılan özgün içeriktir. Sürekli orijinal, dinamik içerik oluşturmayı unutmayın. Web sitenizin hemen çıkma oranını kontrol ederek makalelerinizin okunup okunmadığını görebilirsiniz.


7. NAVIGASYON

Sitenizde NAVIGASYON menüsü şarttır. Okuyucu her zaman web sitenizin herhangi bir bölümüne kolayca erişmelidir. Bir site haritası her zaman yardımcı olur!


8. Konuk Gönderme

Diğer siteler ile katkıda bulunmak, BACKLINK almak ve web sitenizin tanınmış sitelerde tanıtmak iyi bir yoldur. Yüksek sıralamalı web sitelerinde yorum yapmak, diğer okuyucularla etkileşim kurarak toplulukta sitenizi tanıtmış olursunuz.


9. Google ADWORDS

Google ADWORDS uzun vadeli çözüm değildir! Ancak web sitenize trafik çekmek için iyi bir yoldur.


10. Çevrimiçi dizinlerde yer alın

İşletmenizi bir veya daha fazla kategoride listeleyecek ve sitenize bir geri dönüşü dahil edecek birçok web dizini var! İşletmenize en uygun olanları araştırın ve ekleyin.


SEO
Etiket:
Okunma Sayısı: 43839


Yorum Yaz

Makale hakkında ki soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşın.Lütfen! Yorumlarınızı imla kurallarına uygun olarak yazınız!


SEO kategorisine ait diğer makaleler


100% Başarılı SEO Kuralı

100% Başarılı SEO Kuralı
İleri düzey SEO tekniklerinde, arama motorlarının tam olarak istediği SEO yapılandırılmasını en ince ayrıntıları ile listeledik.
Editör : Maksiweb / Tarih : 19.01.2017 16:13

Site İçi Google SEO Çalışması

Site İçi Google SEO Çalışması
Temel olarak site içi SEO çalışmalarını ön plana alırsak arama motorlarında kısa sürede, kalıcılığı sağlamış oluruz.
Editör : Maksiweb / Tarih : 28.01.2017 03:25

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu
Google gibi bir arama motorunun sitenizi rakiplerinize kıyasla nasıl sıralayacağını belirleyen binlerce sıralama faktörüden bahsediyoruz.
Editör : Maksiweb / Tarih : 21.02.2017 02:21

Popüler Yazılar


Google PageSpeed
17, Ocak 2017 Salı

Arama Motoru Optimizasyonu
21, Şubat 2017 Salı

100% Başarılı SEO Kuralı
19, Ocak 2017 Perşembe

Popüler Sosyal Medya Siteleri
22, Şubat 2017 Çarşamba

E-bülten

Güncel makaleler'den ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, e-bültene kayıt olun!