Web tasarım internet ortamında reklam veya tanıtım aracı olan firmalar, kişiler tarafından yaptırılması gereken kurumsal kimliktir.


Firmaların kurumsal ürünler, hizmetler, referanslar, iletişim bilgileri gibi sahip oldukları detaylara ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşım sağlaması amacıyla gereklidir. En iyi web tasarım firmaları arasında yerinizi alabilirsiniz


Web tasarım ticari getirisi; Ürününüzün, verdiğiniz hizmetin sınırsız reklamını yapabilir,


aynı anda yüzlerce kişiye ulaştırarak satabilirsiniz. Diğer reklam ve tanıtım hizmetlerine göre daha az maliyettedir, kurumsal tarzını, rengini yansıtır. Bu nedenle prestijinizi daha çok artırır.Web tasarım programları isimleri nelerdir?


  • Adobe Dreamweaver (kullanılan programların en popüleridir)
  • Adobe Photoshop (dünyadaki kullanım oranı en fazla olan resim, grafik editörlerinin öncüsüdür)
  • Notepad
  • Adobe Fireworks
  • Microsoft Frontpage
  • Adobe Flash
  • Corel Draw

Dijital dünyadaki kimliğiniz olan web sitelerinizde hangi sektörde hizmet verirseniz verin, ne işlem yapacak olursanız olun, hedef kitleye her zaman kullanışlı, güzel tasarımlar sunmak durumundasınız.


Sizlere daima her şekilde getirisi olacak olan sitelerinizin hoş görünmesi için ise yazılım konusunda profesyonel destek almanız gerekecektir.


Bilgiden çok hayal gücünüz önemlidir, en iyi web tasarım programları yaratıcılıkla ortaya çıkar!


Web tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı ilkeler vardır. Bu ilkeler bizim hazırlayacağımız sitesinin alt yapısını düzgün kurmamızı, hata yapmamızı ve kullanıcıların sitemize daha fazla ilgi göstermesini sağlayacaktır.


Tasarım yaparken kullanacağımız temel ilkeler mevcuttur.


  • yeni içerikleri bilmemiz gerekir, ona göre yapmamız gerekir. Uzun cümleler yerine basit ve sade anlatımlar kullanmaktır.
  • Web sitesi içeriklerinin hazırlayacağımız web sayfasının neresinde, nasıl görünmesini planladığımız bölüm tasarım aşamasıdır.

Kullanıcılar sitenin ana sayfasından sitenin içindeki her sayfaya erişmek ister. İnternet kullanıcıları sitenin iç sayfalarından da diğer sayfalara erişmek ister. Bunun için mümkün olduğunca her sayfadan ana sayfaya veya sitenin ana bölümlerine bağlantı sağlamalıyız.


Yazılım için kullanılabilirlik önemlidir, en kolay web tasarım programı türkçe olarak hedef kitleye ulaştırabilirsiniz!


Kullanıcılar sitemizdeki yazıları okurken zorlanmamalıdır. Bunun için yazı tipini, rengini, büyüklüğünü iyi seçmemiz ve uygun bir zemin üzerinde kodsuz olarak görüntülememiz gerekir. internet sayfalarımız hızlı yüklenmelidir. Önemli kelimeler kalın olarak veya özel renklerle vurgulanmalıdır. İçerik çok fazla ise arama kutusu bulunmalıdır.


Belli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ya da bunların yazılım uygulama işlemlerinin ardından son kullanıcılar tarayıcı yardımıyla internet üzerinden sitelerine erişebilirler.

Yorum Yaz

Makale hakkında ki soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşın.Lütfen! Yorumlarınızı imla kurallarına uygun olarak yazınız!

Popüler Yazılar


Google PageSpeed
17, Ocak 2017 Salı

Arama Motoru Optimizasyonu
21, Şubat 2017 Salı

100% Başarılı SEO Kuralı
19, Ocak 2017 Perşembe

Popüler Sosyal Medya Siteleri
22, Şubat 2017 Çarşamba

E-bülten

Güncel makaleler'den ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, e-bültene kayıt olun!