CMS İçerik Yönetimi

CMS Web Site içerik yönetimleri için hazırlanmış yönetici yazılımıdır.

İçerik yönetim sistemleri, (CMS- CONTENT MANAGEMENT SYSTEM) güvenli giriş ile erişilen, farklı ara yüze sahip, sadece yetkili kişi tarafından yönetilen sayfalardır. Web sitelerinin içeriğinin oluşturulması, kategorilere ayrılması, düzenlenmesi, web sitelerine erişilmesi ve bu sitelerin kontrol edilmesini sağlayan birçok işleve sahip bir yazılımdır. CMS yazılım temel olarak web tabanlı çalışan bir sistemdir.

İçerik yönetim sistemleri sayesinde, web sitesi sahipleri ya da site yöneticileri herhangi bir bilgisayardan giriş bilgilerini yazdıktan sonra internet sitesinde bulunan yazı, sertifika, fotoğraf ve dosya gibi bütün içerikleri düzenleme olanağına sahip olmaktadır. Bunların yanı sıra web sitesine yeni içerikler de ekleyebilmektedir. Bütün bunlar için ekstra başka yazılımlara ihtiyaç yoktur. CMS içerik yönetim sistemleri dünyada en fazla tercih edilen ve kullanılan yazılımlardandır.

CMS İçerik Yönetimi
CMS İçerik Yönetim Sistemi

CMS İçerik Yönetim Sistemlerinin Faydaları

CMS içerik yönetim sistemleri, sürekli içerik güncellemeleri yapan firmalar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanı sıra BLOG ve makale gibi sürekli içerik değişikliği gerektiren web siteleri için de uygun bir sistemdir.

İçerik yönetim sistemleri herhangi bir ön bilgi gerektirmeden kolaylıkla kullanılabilen bir sistem özelliğine sahiptir. Kullanımı oldukça sadedir. CMS yazılım ile bütün kontroller web sitesi yöneticisine aittir.

Farklı firmalara bağlı olmak gibi zorunluluklar CMS içerik yönetimi sayesinde ortadan kalkmıştır. Bu yönden kullanıcıları için avantaj sağlamaktadır.

CMS ile web sitesinde yer alan herhangi bir içeriği basit bir şekilde kaldırmak mümkündür. İçerik kaldırıldığında CMS içerik yönetim sistemleri kaldırılan içerikle ilgili her şeyi siteden temizleyip güncelleme yapmaktadır.


İçerik Yönetim Sistemi Örnekleri

Maksiweb Haber Portalı İçerik Yönetim Sistemi Örnekleri
Haber Portalı İçerik Yönetim Sistemi Örnekleri
Maksiweb E-Ticaret İçerik Yönetim Sistemi Örnekleri
Mobilya Mağazaları İçin İçerik Yönetim Sistemi Örnekleri
E-Ticaret İçerik Yönetimi
E-Ticaret İçerik Yönetim Sistemi Örnekleri
Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere yöneliktir.
Kurumsal Web Tasarımı, İçerik Yönetim Sistemi
Kurumsal İçerik Yönetim Sistemi Örnekleri,
her işletme ve kuruma özel, çoklu dil seçenekli.

İçerik yönetim çözümlerimiz için, bizimle iletişime geçiniz!