E-Ticaret Çözümleri

E-ticaret Nedir?

E-ticaret, internet ortamında kullanıcıların belirli sistemler üzerinde, ürün ve hizmetleri para karşılığında satın alması işlemidir.


E-ticaretin Avantajları Nelerdir?

E-ticaret sektörü, internet üzerinde online alışveriş yapanların ve internetten satış gerçekleştirenlerin sayılarının hızla artmasıyla beraber ilgi çekmeye devam ediyor. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi, bulunduğunuz konumdan, internet kullanan her kişiye pazarlama imkanı sunan e-ticaret yazılımları ile geleceğin önemli işletmelerinden biri haline gelebilirsiniz.

Günümüzde pek çok sektör, e-ticaretin sunduğu avantajlardan yararlanmak için satış kanallarını elektronik ortamlara taşıyor. İşletmeler e-ticaret sayesinde zaman ve mekan kavramlarından büyük oranda soyutlanarak, 365 gün, 24 saat çalışan mağazalar haline geliyorlar. Günün her saati satışa açık olmanın yanında, fiziki mağazaların ortaya çıkardığı pek çok masraf yükünden kurtulmanızı da sağlayarak maliyetlerinizin azalmasına da etki ediyor.

E-ticaret Çözümleri
E-ticaret Çözümleri

E-ticaret yazılımı ile kullanıcılar sadece bir kaç tık ile tüm ürünlerinize kısa sürede göz atabilirler. Ürün ve işletmenizin tanıtımına büyük katkı sağlayan bu avantaj ile dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar, internete ulaşabildikleri her yerde sitenizden ürün seçebilir ve satın alabilirler.

E -ticaret özellikle çeşitleri fazla olan ürünler için oldukça etkin bir pazar. Bulunduğunuz konumda ürünlerinizi satmak için bir mağaza açmış olsanızda, ulaşabileceğiniz kitle oldukça azdır; fakat farklı bölgelerde o ürünleri arayan kullanıcılar olabilir. Bu sebeple online ortamda bu ürünleri satarak çok daha büyük kitlelere ulaşmanız mümkün olacaktır.


B2C E-Ticaret Nedir?

B2C; internet aracılığı ile şirket veya kişiler tarafından belirlenen ürünlerin, doğrudan alıcılara satışı gerçekleştirilmesidir. Türkiye genelinde çoğunluk, B2C E-ticaret sistemini kullanmaktadır.


B2B E-Ticaret Nedir?

B2B; internet ortamında firmalar arası ticaret sistemidir. Üretici firma ile toptancı ya da toptancı ile parakende satış yapan arasında gerçekleşen ticaret türüdür.

İşletmenize özel, profesyonel e-ticaret yazılımı hazırlıyoruz.


E-ticaret Web Site Örnekleri

Mobilya Sanal Mağaza Örneği
Mobilya Sanal Mağaza B2C Tasarım Örneği
Örnek e-ticaret tasarım çalışmamıza ait 9 adet fotoğraf bulunmaktadır.
B2C E-Ticaret Örneği
B2C E-Ticaret Örneği
Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere yönelik sanal mağaza tasarımı

E-ticaret çözümlerimiz için, bizimle iletişime geçiniz ya da E-ticaret projeniz için, teklif isteyiniz.