Google AdWords Reklam

Google AdWords Nedir?

Google AdWords, tıklanabilir reklamlarının Google'ın arama sonuçlarında görünmesi için, reklam verenlerin belirli anahtar kelimeleri teklif verdiği Google'ın reklamcılık sistemidir.


Google AdWords işe yarıyor mu?

Üzerinde teklif verdiğiniz anahtar kelimelerin rekabet gücüne ve bu anahtar kelimenin şirketiniz için gerçek dönüşümlerle alaka düzeyine bağlı olarak, AdWords işiniz için avantajdır.

Google AdWords; arama reklamları olarak bilinsede, içeriğinde bir çok hizmeti barındıran reklam türleri yer almaktadır.


Google AdWords Reklam Türleri;

Google Arama Reklamları: Google Arama Reklamları, hergün kullandığımız Google arama motorunda yayınlanan reklamlardır. Bu reklam tipinde, kullanıcılar belirli kelimelerle arama gerçekleştirdiklerinde, kendi ürününüzle ilgili reklamların yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Google Görüntü İçerikli Reklamlar: Görüntülü İçerikli Reklam, AdWords reklamları gösteren bir dizi web sitesinden oluşmaktadır. Reklamlar Google’a ait bazı varlıklarda (YouTube, Gmail v.b.) ve Google’a ait olmayan on binlerce web sitesinde yayınlanabilmektedir.

YouTube Reklamları: Mesajınızı, video reklamlarla doğru kişilere, doğru zamanda verin. Her işletmenin YouTube’da ulaşabileceği bir kitle mutlaka vardır.

Mobil Reklamlar: Google mobil reklamlar ile, potansiyel müşterileriniz hareket halindeyken onlara ulaşabilirsiniz. Google aracılığıyla vereceğiniz mobil reklamlar; Google arama sonuçları, görüntülü ağ içerik siteleri, mobil uygulamalar ve YouTube videolarının içinde yer alabilirler.

Google E-ticaret Reklamları: Yüzlerce veya binlerce ürüne sahip e-ticaret siteleri için, resim ve fiyat bilgileri içeren Google Arama reklamlarının kolayca gerçekleştirilmesini sağlayan bir kampanya tipidir.

Yeniden Pazarlama Kampanyaları: Yeniden pazarlama (veya diğer anılan adlarıyla “re-marketing”, “re-targeting”), daha önce web sitenizi ziyaret etmiş kullanıcıları hedefleyen reklamların genel ismidir.

AdWords Dönüşüm Takibi: Reklamınızı yaptınız, kullanıcılar tıklamalarını yaptılar ve sitenize yönlendiler. sonra ki süreci takip etmemize yarayan araçlardan en önemlisi “AdWords Dönüşüm İzleme” sistemidir.

Google AdWords Reklam fiyatları için, bizimle iletişime geçiniz.