Responsive Tasarım

RESPONSIVE Web Tasarım Nedir?

RESPONSIVE; duyarlı web site anlamına gelen web tasarımın, internet tarayıcılarında, mobil ve tablet cihazlarda orantılı olarak gösterilmesidir. RESPONSIVE Web Tasarım, ADAPTIVE Web Tasarım ve LIQUID Web Tasarım kullanımıyla şekillendirilmiş tasarıma uygun kodlama yapısı her tür mobil cihazın görüntüleme çözünürlüklerinde sorunsuzca okunaklı şekilde görüntülenmesini sağlar.

RESPONSIVE tasarım ile uyumlu kodlama tarzıyla üretilen web siteleri, kullanıcı deneyimi açısından yüksek memnuniyet sağlamakta. Duyarlı web sitelerinin yapımında her çözünürlük için ayrı - ayrı CSS kodlamaları yapılabileceği gibi BOOTSTRAP FRAMEWORK yapıları da kullanılabilmektedir.

Responsive Web Tasarım
Responsive Web Tasarım

RESPONSIVE Web Site Avantajları

RESPONSIVE; kurgusunda hazırlanarak yayına alınan web sitesi, masaüstü bilgisayarlarda, yüksek çözünürlüklü dizüstü bilgisayarda görüntülendiği, okunaklı olduğu gibi tablet bilgisayarlar, mobil telefonlar ve mobil cihazlarda bile okunaklı biçimde görüntülenir.

Web sitesini ziyaret eden kullanıcı memnuniyetine katkı sağlayarak web sayfanızda uzun süreler geçirmesine sebep olacaktır. Bütün bunların sonucunda web kullanıcısına kendinizi daha iyi tanıtma imkânına sahip olunur.

RESPONSIVE kodlama yapısıyla bir bütünlük elde ederek web sitenize giriş yapan kullanıcıların sempatisini kazanmakta zorlanmayacaksınız. Sonuçta web sitesi sahibi internet sitesini ziyaret eden kullanıcının ilgili sayfada gezinirken, okumak istediği yazıları zorlanarak okumakta kalmayacak, ilgisini çeken fotoğrafları görmek için çaba sarf etmeyecek.

Web sitenizin tüm cihazlarda görüntülemek için, RESPONSIVE Test sayfamıza tıklayın.

Web teknolojileri alanında ki yeniliklerden biri CSS3 ile beraberinde kullanıcı deneyimine yönelik tasarım modelleri getirdi.
Tasarım Modelleri: ADAPTIVE Tasarım, LIQUID Tasarım ve RESPONSIVE Tasarım.


ADAPTIVE Web Tasarım Modeli

Web sitesinde önceden belirlenmiş çözünürlük değerine ulaşana kadar yapısını bozmadan küçülür ancak belirlenen çözünürlüğe ulaştığında aşamalı biçimde diğer çözünürlüklere adapte olarak değişken görünüme sahip olur. Mobil ve Tablet tasarımlarda 100% çözünürlük avantajı sağlamaktadır. LIQUID ve RESPONSIVE tasarım ekran çözünürlüklerine odaklı çalışırken, ADAPTIVE tasarım da avantaj daha fazladır; komple tasarım görünümü, renkler, fontlar, yazı boyutları değişebilir, ekstra alanlarda oluşturulabilir.


LIQUID Web Tasarım Modeli

Web site tasarımı standart çözünürlükten büyük çözünürlüklere kadar sayfa yapısı bozulmadan büyüme sağlar, minimum sayfa çözünürlüğe kadar yapı bozulmadan küçültme gerçekleştirilebilir. LIQUID; Tasarım modelleri arasında, performans ve kullanım açısından çok başarılıdır.


RESPONSIVE Web Tasarım Modeli

Ekran çözünürlüğü ne olursa olsun en düşükten en yükseğe tüm çözünürlükler ile uyumlu görünüme sahip olur.


Statik Tasarım

Statik tasarımda belirlenmiş çözünürlükte tasarım yapılır ve düşük çözünürlükte ki ekranlarda SCROLL aracılığı ile web sitesi incelenir.

Tasarım modelleri arasında ki farkı görmek için, video’yu izleyiniz.

Tasarım çözümlerimiz için, bizimle iletişime geçiniz ya da RESPONSIVE Web Tasarım projeniz için, teklif isteyiniz.