Web Yazılım Nedir?

Web projeleriniz için, CMS, CRM ve E-ticaret yazılım çözümleri

Http protokolü üzerinden iletişim sağlayan istekler genel olarak web tabanlı yazılım olarak nitelendirilmektedir.

Sunucu üzerinde iletişim sağlayan istekler, alma ve verme yöntemleri ile yazılmış fonksiyonlara erişim sağlaması sonrasında, belirlenen görevleri yerine getirip sonuç döndüren işlemlerin tümü web yazılımdır.

Farklı örnekler ile listelersek;

  • Kullanıcı giriş sayfaları ziyaretçiden alınan giriş bilgilerinin kontrolleri sonrasında doğru veya yanlış sonuç göndermesi,
  • Arama motorlarında aradığınız kelimenin veri tabanından veya dosya içeriğinden alakalı sözcüğün sorgulanıp bulunması,
  • Web site yönetim paneline giriş, veri ekleme, veri güncelleme gibi formlar aracılığı ile istekte bulunan işlemlerin tümü web yazılımı kapsamaktadır.

Web tabanlı yazılım kullandığınızda, ofisiniz her yerdir. İş yerinizde, evinizde, müşterinizin ofisinde, hatta akıllı cep telefonunuz veya tablet üzerinden de çalışabilirsiniz. Verilere internet bağlantısı olan her yerden erişebilirsiniz. Bu da iş verimliliğinizi destekleyen önemli faktördür.

Günümüzde her şeyin oldukça hızlı değiştiği internet teknolojileri ortamında, şirketlerin sahip oldukları yazılım çözümlerine her an, her yerden ulaşabilmeleri oldukça önemli bir hale gelmiş durumda.

Bu nedenle şirket içerisinde veya şirket dışında meydana gelebilecek her türlü gelişmede web tabanlı yazılımlar sayesinde işletmenize anında müdahale sağlayarak, problemin çözümü veya fırsatın değerlendirilmesinde size büyük bir avantaj olacaktır.

CMS, CRM ve Eticaret Yazılım Çözümleri
CMS, CRM ve Eticaret Yazılım Çözümleri

Web tabanlı uygulamaların diğer bir artısı da cihazlara bağımlılığı ortadan kaldırmasıdır. Bilgisayarınızın bozulması, sistemin çökmesi gibi sorunları düşünmeniz gerekmez. Gerekirse anında farklı bir cihaza geçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz. Verileriniz bulut sunucuda saklandığından, herhangi bir cihaz probleminde zarar görmesi olanaksız hale gelir.


Dinamik Web Sitesi

Web sitelerinde sıklıkla gördüğümüz detaylı arama, üyelik kayıt ve giriş işlemleri gibi sitenin dinamik yapıda olduğunu göstermektedir.

Web sitenize haberlerinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve bilgilerinizi dilediğiniz zaman eklemek ya da düzenlemek istediğinizde yine dinamik bir web sitesine ihtiyacınız var demektir.

Aktif ve güncel bir web sitesi firmanın kendi müşterilerinin firma ile ilgili son bilgilere ulaşmasını sağlar. Bunun yanında arama motorları güncel web sitelerini daha üst sıralara taşır bu da firmanın arama motorları üzerinden almış olduğu ziyaretçi sayısının artmasını sağlamaktadır.

Yazılım olan web sitesinin avantajları bunlarla da sınırlı değildir. Yazılım olan bir web sitesinde tek seferde birçok sayfada anında değişiklik yapılabilmektedir. Sipariş takipleri, ziyaretçi istatistikleri, anlık yazışmalar, ödeme alımları, stok bilgileri, hesaplama işlemleri gibi sınırı olmayan yapıya sahiptir.

Web yazılım çözümlerimiz için, bizimle iletişime geçiniz!