Yüksek Performanslı Web Site

Web sitelerinde en önemli işlevselliklerden biri hızdır.

Hızlı erişim sayesinde de istenen bilgilere, dosyalara ve sayfalara saniyeler içerisinde ulaşıldığında, kullanıcı deneyimi açısından son derece de yararlı bir durum oluşmaktadır. Bu nedenle de tüm internet kullanıcıları sayfaları gezerken, işlem yaparken veya sorgulama gerçekleştirdiğinde en yüksek hızda kullanımını tercih etmektedir.

Örneğin bir web sitesi 5 saniyede açılmakta diğer bir web sitesi ise 2 saniyede açılmaktadır. Bu gibi bir hız oranında ise kullanıcılar, direkt olarak 2 saniyede açılanı tercih eder. Bu yüzden de hızlı web sitesi faydaları kullanıcılar için çok önemli olmaktadır.


Yüksek Performanslı Web Site Nedir?

İstenilen en yüksek hızla servislere erişebilmek ve daha iyi bir kullanıcı deneyimini oluşturmak için yapılan özel çalışmadır. Bu çalışmada saniyelere yer yoktur; sayfaları gezerken tıklama ile sayfanın açılması anlık olarak gerçekleşir. Sayfa yanıt süresi 50 MS ile 300 MS arasında, sayfalara göre değişkenlik gösterse de verimliliği kalıcıdır.

Nasıl çalışır: Veri tabanından veya dosyadan okunan bilgiler, sunucu içerisinde yer alan dosyalar parçalama ve sıkıştırma teknikleri uygulanarak bellekte saklanır. Ziyaretçi; web sitesine girdiği an itibari ile arka planda diğer sayfalar için belleğe alma ve sıkıştırma işlemi hızlı bir şekilde devam eder. Bu sayede diğer sayfalara erişim daha hızlı ulaşılır.

Yüksek Performanslı Web Site, Microsoft Windows alt yapısında çalışan bir sistemdir.

Yüksek Performanslı Web Site
Yüksek Performanslı Web Site

Yüksek Performanslı Web Sitenin Önemi

İzlenmenin tek yolu, başkalarından hızlı koşmaktır.

Web sitenizin performansını test edin. Eğer 5 saniye üstünde açılıyor ise mutlaka bakım yapılması ve düzenlenmesi gerekir.

Destek için, lütfen bizimle iletişime geçiniz!